Informacje dla uczniów

I MIEJSCE ZA "SNOW WHITE AND THE SEVEN DWARFS"
piątek, 28 kwietnia 2017 07:42

W piątek 21 kwietnia 2017 r w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu odbyła się szósta edycja Powiatowego Konkursu Małych Form Teatralnych w J. Angielskim objętego patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz Starosty Powiatowego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b w przedstawieniu "Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Szóstoklasiści popisali się wspaniałą grą aktorską , znakomitą znajomością tekstu w j. angielskim oraz śpiewem. Klasa VI zdobyła zasłużone I miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Szczególne podziękowania dla Rodziców uczniów za pomoc w organizacji kostiumów i rekwizytów.
Uczniów do konkursu przygotowały panie Małgorzata Kowalska-Knap i Monika Bartman

Śpiewamy po angielsku
wtorek, 21 marca 2017 09:16

24-02-2017 w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu odbyła się dziewiąta edycja miejskiego konkursu piosenki angielskiej "YOU CAN SING" objętego patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg.W konkursie wzięło udział 14 przedstawicieli z 6 tarnobrzeskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI a Izabella Samołyk i VI b Gabriela Konefał. Iza zaśpiewała piosenkę " Colour of life" , a Gabrysia "Running". Dziewczynki doskonale sprostały niełatwemu zadaniu. Gabrysia  zajęła I miejsce ,a Iza II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!! Opiekunem uczennic oraz członkiem komisji konkursowej była Pani Małgorzata Kowalska-Knap

W minioną sobotę 18-03-2017 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się także Konkurs Piosenki Angielskiej współorganizowany przez Szkołę Języków Obcych World oraz TDK. Gabrysia Konefał z kl VI b oraz Maja Czajka z kl III d zajęły I miejsca w swoich kategoriach. Brawa dla naszych uczennic!!

Sidzina 2017
piątek, 10 marca 2017 12:01

BIAŁE  SZALEŃSTWO  NA  BIAŁEJ  SZKOLE
W dniach 26.02 – 4.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na „białej szkole” w Sidzinie. Głównym zadaniem wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod bacznym okiem instruktorów. Jak co roku gościliśmy w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie, a szkolenie odbywało się na stoku w Spytkowicach.
Beskidy przywitały nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymała się przez cały tydzień naszego pobytu. Codzienne treningi na stoku trwały 5 godzin, a po południu odbywały się zajęcia lekcyjne z opiekunami: Panem Wojciechem Błasiakiem i Panią Anną Dziędzioł. Były to zajęcia plastyczno-techniczne (orgiami, decoupage), język angielski oraz w-f. Wieczorami czekało na nas wiele atrakcji: dyskoteki, gry i zabawy, „Pokaz mody”, ognisko z konkursem piosenek i pieczeniem kiełbasek, czy spacer po okolicy. Nie było czasu na nudę. W ostatnim dniu rano uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach; m.in. tytuł króla i królowej dyskoteki, za najlepsze przebranie i prezentację podczas pokazu mody, za konkurs czystości. Wszyscy odebrali gratulacje od dyrektora ośrodka, który był dumny, że wszyscy nauczyli się jeździć na nartach lub podnieśli swoje umiejętności, zdobyte podczas poprzednich pobytów w górach. Po pożegnaniu Sidziny pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie oglądaliśmy film oraz prezentację z multimedialną makietą o Tatrach. Największą atrakcją okazała się sala doświadczeń i zabaw. W tym miejscu można przez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawostek o przyrodzie i geologii Tatr, o kulturze regionu. Oprócz pobytu w muzeum byliśmy również na spacerze pod skoczniami narciarskimi, na Krupówkach oraz pod Gubałówką, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr.
Czas minął szybko. Wracaliśmy do domu we wspaniałych nastrojach, obiecując sobie, że w przyszłym roku wrócimy do Sidziny.

Strona 1 z 5